tradzik

Zabiegi kosmetyczne polecane osobom z trądzikiem pospolitym

Trądzik pospolity jest jedną z powszechniejszych przewlekłych chorób skóry. W niektórych przypadkach, aby się go pozbyć, konieczne jest stosowanie specjalnych preparatów lub przyjmowanie antybiotyków.  Dużą rolę odgrywa też prawidłowa dieta i pielęgnacja skóry, którą warto wzbogacić o zabiegi kosmetyczne. Które zabiegi będą bezpieczne dla osób z trądzikiem? Jakie efekty przynoszą?

Peelingi chemiczne

Osoby  zmagające się z trądzikiem, często obawiają się peelingów i z nich rezygnują. To dlatego, że boją się podrażnić krosty i wypryski. Jednak peelingi są jak najbardziej wskazane dla skóry trądzikowej. Oczywiście trzeba być ostrożnym przy ich stosowaniu i nie robić tego zbyt często – raz w tygodniu wystarczy. Podczas domowej pielęgnacji najlepiej wykorzystać delikatny peeling mechaniczny. Natomiast co jakiś czas warto wybrać się do salonu kosmetycznego takiego jak Casolla w Poznaniu na peeling chemiczny. Taki zabieg wykonuje się przy wykorzystaniu innowacyjnych preparatów, które oprócz złuszczania naskórka głęboko regenerują skórę. Dobrze oczyszczają cerę z zaskórników oraz zanieczyszczeń. Nie powodują przy tym pieczenia ani uczucia ściągnięcia.

Oczyszczanie manualne i wodorowe

Oprócz peelingów polecanymi zabiegami są oczyszczanie manualne i wodorowe. To pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, jest wykonywane ręcznie. Natomiast przy oczyszczaniu wodorowym stosuje się specjalne urządzenie z wymienną głowicą – dzięki temu możemy dokładnie docierać nawet w trudno dostępne miejsca i odpowiadać na różne potrzeby skóry. Zabieg ten polega na wprowadzaniu w głębsze warstwy skóry aktywnego wodoru. Dodatkowo stosuje się także ampułki z preparatami dobranymi do typu cery. Mogą być nawilżające, ujędrniające czy po prostu odżywiające. Zabieg oczyszczania pomaga pozbyć się zaskórników (otwartych i zamkniętych), stanów zapalnych, czy drobnych zmian ropnych. Skóra jest odświeżona i wygładzona.

Infuzja tlenowa

Doskonałym sposobem na złagodzenie zmian trądzikowych jest infuzja tlenowa. Jest to bezbolesny, nieinwazyjny zabieg, który polega na wykorzystaniu innowacyjnej technologii hiperbarycznego tlenu, czyli takiego, który podawany jest pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki temu dociera on w głębsze warstwy skóry, dotlenia ją i pobudza do regeneracji. Co więcej, infuzja tlenowa ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i oczyszczające, a więc doskonale wspomaga walkę z trądzikiem. Do efektów po tym zabiegu należy także m.in. nawilżenie oraz wygładzenie cery, zmniejszenie cieni pod oczami oraz podniesienie owalu twarzy.