modne wnetrza

Tapeta – jak ją dopasować do stylu pomieszczenia?

Tapety znowu w modzie! Coraz więcej osób decyduje się na ich wykorzystanie podczas aranżacji swojego mieszkania lub domu. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, jak dopasować rodzaj tapety do stylu mieszkania? Oto kilka praktycznych porad, które są niezwykle pomocne przy aranżacji wnętrz z pomocą modnych okładzin ściennych.

Nie bój się używać wzorów

Wiele osób rezygnuje z zakupu tapety, ponieważ boi się wykorzystać ich wzory. To spory błąd. Odpowiednie żonglowanie nimi może przynieść wymierne rezultaty. Jak mądrze używać wzorzystych tapet?

Zobacz również: fototapety dla miłośników książek

W małych pomieszczeniach najlepiej trzymać się wzoru, który jest niewielki i zwarty, jak paski lub kropki, i upewnić się, że reszta pokoju jest wystarczająco kolorowa, aby nie sprawiała wrażenia zbyt przytłoczonej. W bardzo dużym pokoju może sprawdzić się bardziej szczegółowy wzór, ale należy pamiętać o zachowaniu niewielkiej ilości dekoracji, aby tapeta nie odbierała mu wizualnego zainteresowania.

Unikaj ostrego kontrastu

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych podczas dekorowania domu jest wybieranie kontrastujących ze sobą tapet. Wybierając wzór, chcesz, aby Twój pokój pięknie się komponował, a to nie zawsze się udaje, gdy występują ostre kontrasty między jasnymi i ciemnymi wzorami lub kolorami.

Na przykład, jeśli ściany są w kolorze głębokiej czerwieni lub jaskrawej żółci, możesz uzyskać niezręczny efekt, wybierając tapetę z dużą ilością bieli lub z wyjątkowo ciemnym motywem. Należy również unikać dużych wzorów geometrycznych z małymi powtarzającymi się detalami – utrudnia to skupienie wzroku na jednej części pomieszczenia.

Zobacz również: zmysłowe fototapety akty

Weź pod uwagę styl mebli

Wybierając wzór tapety, weź pod uwagę styl mebli. Na przykład, tradycyjny wzór w paski będzie wyglądał nie na miejscu we współczesnym salonie wypełnionym nowoczesnymi, minimalistycznymi meblami. Geometryczny wzór może nie pasować do obrazów przedstawiających naturalne krajobrazy, które wypełniają elegancką jadalnię.

Neutralny kolor nie zawsze jest nudny

Panuje powszechne błędne przekonanie, że kolory neutralne są nudne i nie mają nic do zaoferowania w koncepcji wystroju domu. Nie jest to jednak prawda. Neutralne kolory mogą być łączone z innymi kolorami, tworząc kojące schematy dekoracyjne. Co ważne, doskonale sprawdzają się w niemal każdym stylu aranżacyjnym – od klasycznych wnętrz, aż po nowoczesne pomysły na urządzenie mieszkania lub domu.

Wyjątkowe fototapety znajdziesz tutaj: https://www.bimago.pl/fototapety/ludzie/kobiety.html