skurcze nóg – jakie witaminy
skurcze nóg – jakie witaminy

Skurcze nóg – jakie witaminy?

Skurcze nóg – jakie witaminy stosować, aby się ich pozbyć? Bolesne skurcze to częsta dolegliwość wielu osób i często jest związana z nieodpowiednim poziomem witamin w organizmie. Niedobory różnych składników sprawiają, że mogą występować bardzo bolesne skurcze i tym samym zmniejsza się komfort codziennego funkcjonowania. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przejście do uzupełniania tych składników za pomocą zmiany diety lub odpowiedniej suplementacji. Podpowiadamy, które mikroelementy i witaminy mogą powodować skurcze i w jaki sposób je uzupełnić w organizmie.

Mikroelementy i witaminy na skurcze nóg

Zadając sobie pytanie jakie witaminy na skurcze nóg należy pamiętać o tym, że mogą być one wywoływane różnymi niedoborami. Suplementacja jednego składnika może się zatem okazać niewystarczająca do całkowitego zniwelowania problemu.

W wielu przypadkach skurcze mięśni są spowodowane nieodpowiednim poziomem magnezu. Szczególnie osoby prowadzące stresujący tryb życia są narażone na niski poziom tego pierwiastka. Najłatwiej go uzupełnić poprzez stosowanie odpowiednich suplementów z jego zawartością.

Również potas jest często odpowiedzialny za skurcze w nogach. Potas jest odpowiedzialny za prace układu nerwowego i jego niedobory mogą prowadzić do zaburzeń w tym obszarze. Dodatkowo potas jest odpowiedzialny za regenerację mięśni. Wysoką zawartością potasu charakteryzują się między inny banany oraz pomidory. Na rynku dostępnych jest również wiele suplementów diety, które zawierają ten pierwiastek.

Za silne i niekontrolowane skurcze mięśni może być także odpowiedzialny niedobór wapnia. Niedobory tego pierwiastka mogą bowiem wpływać na rozwój tężyczki.

W kwestii tego jakie witaminy na skurcze nóg warto stosować, na uwagę zasługuje przede wszystkim witamina B6. Witamina ta pozytywnie działa na niwelowanie skurczy mięśni i ułatwia wchłanianie magnezu. Bardzo często jest sprzedawana jako suplement wraz z magnezem. W przypadku witaminy B6 nie można jednak przesadzić z jej ilością w diecie. Zbyt wysoka suplementacja może prowadzić do odczuwania chłodu, mrowienia kończyn oraz zwyrodnienia tkanki nerwowej.

Skurcze w nogach można niwelować

Nieregularnie pojawiające się skurcze w nogach można zatem niwelować poprzez odpowiednią suplementację i dietę. Dostarczanie do organizmu powyżej wskazanych pierwiastków i witamin pozwoli na zredukowanie problemu w bardzo krótkim czasie. Wyrównanie poziomu niezbędnych składników odżywczych będzie także skutkowało zmniejszeniem innych problemów, które mogą występować u wielu osób i które mogą prowadzić do różnych dolegliwości. Jak najbardziej warto się zatem takimi możliwościami zainteresować. Za pomocą suplementów diety można bardzo łatwo i sprawnie wyrównać poziom poszczególnych substancji. Na rynku są bowiem dostępne produkty, które w 1 tabletce zawierają magnez, potas i witaminę B6. Dzięki temu dostarczenie wielu składników będzie dawało świetne rezultaty i będzie prowadziło do wymiernych korzyści.