komunia

Organizacja przyjęcia komunijnego, czyli o czym nie możemy zapomnieć

I Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego katolika. Ceremonii zazwyczaj towarzyszy spore przyjęcie, na które zjeżdżają się bliscy z całego kraju. Warto docenić ich wysiłek wręczając drobne upominki dla gości komunijnych. Poniżej znajdziemy kilka wskazówek pozwalających na przygotowanie Komunii, która zapadnie wszystkim w pamięć.

W domu czy w restauracji

W zależności od naszych zdolności kulinarnych, możliwości finansowych oraz ilości zaproszonych członków rodziny lub znajomych, możemy wybrać przejęcie w restauracji lub w domu. W pierwszym przypadku obsługa lokalu tak naprawdę dopilnuje wszystkiego za nas, a my będziemy musieli zająć się drobiazgami, takimi jak wspomniane upominki dla gości komunijnych, czy też dekoracje. Jeśli jednak zdecydujemy się na wyprawienie wystawnego obiadu w domu, czeka nas znacznie więcej pracy. Menu możemy opracować samodzielnie lub z pomocą profesjonalnego kucharza, ale całą oprawę przyjęcia będziemy musieli zaaranżować sami. Bardzo ważne jest w takiej sytuacji dobranie zastawy, obrusu, najlepiej białego oraz innych dekoracji. Przeważnie na stole wystarczą kwiaty, świece, a całość pięknie wieńczą podarunki dla gości komunijnych, które będą wspaniałą pamiątką całego wydarzenia.

Prezenty dla bliskich – co wybrać?

W przypadku Komunii, prezenty nie muszą się specjalnie różnić od tego, co znajdziemy na stołach weselników. Chcąc podziękować członkom rodziny za przybycie, poświęcony czas i prezenty, wystarczy wręczyć jakiś drobiazg. Jako upominki dla gości komunijnych idealnie sprawdzają się ciasteczka z inicjałami dziecka podchodzącego do sakramentu, malutkie miodu lub konfitury albo magnesy na lodówkę. Jeśli takie standardowe opcje nie przypadną nam do gustu, możemy wymyślić coś oryginalnego, związanego z pasją pociechy. Niezależnie od tego, na jakie podarunki dla bliskich się zdecydujemy, będzie to miły gest, który goście na pewno zapamiętają. Różne pomysły oraz niebanalne rozwiązania na takie prezenciki znajdziemy w Internecie lub w sklepach stacjonarnych związanych z branżą ślubną i komunijną. Pamiętajmy także o najmłodszych uczestnikach przyjęcia, którym prawdziwą radość sprawią specjalnie dedykowane tej okazji lizaki.

Podarunki dla gości komunijnych to miły, ale także ważny sposób na podziękowanie członkom rodziny za ich wkład w uświetnienie całego wydarzenia. W końcu tak istotne dla katolików ceremonie są najpiękniejsze, jeśli celebrujemy je w gronie bliskich. Dobrze, by nasi goście wiedzieli, ile dla nas znaczą, a malutki pakunek na ich talerzu będzie na to doskonałym dowodem.