Uroda i Styl

Na czym polega drenaż limfatyczny?

drenaz limfatyczny

Drenaż limfatyczny to jeden z najskuteczniejszych sposobów na redukcję obrzęków i poprawę krążenia limfatycznego. Zabieg ten polega na delikatnym masażu, który pomaga usuwać z organizmu toksyny i nadmiar płynów limfatycznych. Drenaż limfatyczny jest nie tylko skutecznym sposobem na walkę z obrzękami, ale również pomaga w regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym.

Jak wygląda drenaż limfatyczny?

Podczas drenażu limfatycznego specjalista wykonuje serię delikatnych, powolnych ruchów masażu, które mają na celu poprawienie krążenia limfatycznego. Masowanie skóry wywołuje skurcze mięśni naczyń limfatycznych, co sprzyja usuwaniu nagromadzonych w nich toksyn i płynów limfatycznych. Drenaż limfatyczny może być wykonany ręcznie lub przy użyciu specjalnych urządzeń, takich jak kompresory pneumatyczne.

Warto podkreślić, że drenaż limfatyczny to zabieg bezbolesny i całkowicie bezpieczny, a jego efekty są widoczne już po pierwszej sesji. Jest to również zabieg bardzo elastyczny pod względem dostępności – można go wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w ośrodku rehabilitacyjnym czy szpitalu. Drenaż limfatyczny w Katowicach to często wybierana opcja przez osoby borykające się z obrzękami kończyn dolnych czy problemami z krążeniem limfatycznym.

Czym są nici autologiczne?

Nici autologiczne to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie medycyny estetycznej. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie skutecznej i bezpiecznej regeneracji skóry bez konieczności stosowania inwazyjnych metod chirurgicznych. Nici te wykonane są z włókien kwasu polimlekowego, który jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Przy pomocy igły wprowadzane są pod skórę, gdzie zaczynają działać stymulująco na tkanki skórne. Proces ten prowadzi do regeneracji skóry, poprawy jej elastyczności i napięcia oraz spłycenia zmarszczek.

Nici autologiczne w Katowicach to innowacyjna opcja dla osób chcących poprawić wygląd skóry twarzy, szyi czy dekoltu. Warto podkreślić, że zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i wykonywany jest przy użyciu kwasu polimlekowego, który jest w pełni resorbowalny przez organizm. Dzięki temu nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych czy odrzucenia nici przez organizm. Zabieg ten jest również  dostępny w wielu miejscach, ponieważ można go wykonać w wielu punktach, oferujących tę usługę. Należy jednak pamiętać o zwróceniu uwagi na istotne aspekty, takie jak kwalifikacje specjalistów bądź opinie o samej klinice.

Exit mobile version