Liposukcja laserowa LipoLife 3G – zabieg na miarę XXI wieku

Liposukcja laserowa to alternatywa dla tradycyjnej liposukcji. Jest od niej mniej inwazyjna i bezpieczniejsza, a w dodatku umożliwia ponowne wykorzystanie pobranej tkanki tłuszczowej. Co warto wiedzieć o odsysaniu tkanki tłuszczowej z pomocą lasera?

Co to jest liposukcja laserowa?

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, którego celem jest bezpośrednie usunięcie nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej z takich obszarów, jak brzuch, ramiona, biodra, pośladki, podbródek. Liposukcja laserowa LipoLife 3G, z której skorzystasz w warszawskiej Klinice Miracki, to innowacyjna metoda, która różni się od tradycyjnej, mechanicznej liposukcji chirurgicznej mniejszą inwazyjnością, a dzięki temu szybszą możliwością powrotu do formy po zabiegu. Zastosowanie lasera w trakcie usuwania tkanki tłuszczowej umożliwia bezpieczniejsze oddzielenie tłuszczu od innych tkanek, bez ich uszkadzania oraz dodatkowo obkurczenie wiotkiej skóry.

Na czym polega liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa od 2 do 4 godzin. Czas trwania zabiegu zależy od modelowanego obszaru ciała oraz ilości tkanki tłuszczowej, jaką należy usunąć. Chirurg przeprowadzający zabieg wykonuje niewielkie nacięcie w taki sposób, żeby blizna była jak najmniej widoczna. Przez nacięcie wprowadza światłowody, które umieszcza się w miejscu, gdzie znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Laser emituje promieniowanie, które podgrzewa komórki tłuszczowe i doprowadza do rozerwania ich błon. Zawartość komórek przechodzi w stan płynny, który odsysany jest przy pomocy specjalnej pompy.

Podczas liposukcji laserowej dochodzi nie tylko do upłynnienia zawartości komórek tłuszczowych, ale także do pobudzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Dzięki temu zabieg ten daje efekt obkurczenia i ujędrnienia danego obszaru.

Zaletą zabiegu LipoLife 3G jest również to, że odessana tkanka tłuszczowa może być w około 95% wykorzystana ponownie. Zostaje odpowiednio przygotowana, a następnie wstrzykuje się ją w wybrane miejsca, wymagające powiększenia i wymodelowania, np. biust, pośladki, usta czy policzki.

W jakich przypadkach stosuje się liposukcję LipoLife 3G?

Liposukcja laserowa przeznaczona jest do usuwania tkanki tłuszczowej nagromadzonej w miejscach, które są niepodatne na działanie ćwiczeń i diety. Najczęściej jest to brzuch i boczki, ale również podbródek, ramiona, uda czy pośladki – wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań.

Mimo niepodważalnych zalet liposukcja laserowa nie jest zabiegiem dla każdego. Do przeciwwskazań należą m.in.:

  • otyłość,
  • cukrzyca,
  • przewlekła niewydolność nerek i wątroby,
  • choroby tarczycy,
  • padaczka,
  • stwardnienie rozsiane,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ciąża i karmienie piersią.

Czy odsysanie tłuszczu przy pomocy lasera jest bezpieczne?

Liposukcja laserowa wykonana przez doświadczonego chirurga i po wykluczeniu przeciwwskazań, jest zabiegiem bezpiecznym. W porównaniu do tradycyjnego odsysania tłuszczu udało się znacznie zmniejszyć jej inwazyjność.

Dzięki upłynnieniu tkanki tłuszczowej podczas liposukcji laserowej możliwe jest jej bezpieczne usunięcie, bez uszkadzania, nerwów i naczyń krwionośnych. Ponadto urządzenie LipoLife 3G wyposażone zostało w unikatowe włókno laserowe, które emituje fale lasera w sposób radialny, czyli w obszarze 360° wokół siebie. Rozwiązanie to pozwala zwiększyć obszar działania lasera, skrócić czas trwania zabiegu, zwiększyć precyzję procedury oraz zminimalizować ryzyko poparzeń.

Dowiedz się więcej o nowoczesnych metodach liposukcji – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Najnowsze artykuły

Biustonosz push-up – kiedy się sprawdzi i jak go dobrać?

Nie da się ukryć, że kobiece piersi powinny być powodem do dumy, a często staje się wręcz odwrotnie. Okazuje się, że panie niekiedy tracą...

Koła do jogi – nie tylko dla miłośników asan

Joga uczy równowagi w życiu oraz połączenia umysłu z ciałem, jest coraz bardziej popularna, a wiele badań naukowych mówi o jej pozytywnych korzyściach. Jest...

Jak wybrać najlepszy lakier do włosów?

Każdy z nas- zarówno panie jak i panowie- w obecnych czasach niezwykle dokładnie i starannie dba o swoje kosmyki. Szczególne znaczenie ma to w...

Spodnie dżinsowe w wielu odsłonach – pomysły na stylizacje

Spodnie dżinsowe cieszą się popularnością już od stu lat i wygląda na to, że dzięki swojej prostocie i uniwersalności, będą w trendach w wielu...

Dlaczego warto cały czas szkolić się w zawodzie fryzjera?

Istnieją zawody, w których niewiele się zmienia przez lata. Osoba wykonująca taką pracę nie musi się doszkalać i poszukiwać nowych rozwiązań. Nie dotyczy to...

Zobacz także