zasady uzywania kremu do twarzy

Kremy do twarzy – 5 zasad, o których musisz pamiętać

O tym, że pielęgnacja skóry twarzy jest szalenie ważna, chyba nie trzeba nikomu przypominać. Na rynku dostępnych jest wiele produktów pielęgnacyjnych, ale jednym z podstawowych jest krem do twarzy. Regularnie stosowany i odpowiednio dobrany krem ochroni skórę, będzie ją pielęgnował i sprawi, że przez długie lata zachowa ona zdrowy i promienny wygląd. 

Jak często stosować

Niezależnie od tego, jakie kremy do twarzy stosujemy, najważniejsza będzie systematyczność. Krem stosowany od czasu do czasu niestety nie będzie działał, a oczekiwane efekty nie nastąpią. Dlatego używanie kremu powinno stać się naszym nawykiem. Krem należy stosować przynajmniej raz dziennie. Optymalne będzie użycie kremu na dzień i kremy na noc. 

Coś na dzień i coś na noc

Podział na kremy na dzień oraz kremy na noc jest chyba najczęściej stosowanym podziałem. Nasza także ma swój rytm dobowy. W dzień narażona jest np. na promieniowanie uv, zanieczyszczenia miejskie itp. W nocy “odpoczywa” i zachodzą w niej procesy regeneracyjne. Dlatego krem na dzień to zazwyczaj krem nawilżający,  mający lekką, ochronną konsystencję. Jest dobrą bazą pod makijaż. Nie zatyka porów. Z kolei te na noc mają bogaty skład, nieco cięższa konsystencję i zawierają silniejsze składniki aktywne.

Rodzaje kremów a typ i podtyp cery

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest dobór kremu do typu cery. Zasadniczo wyróżniamy 4 typy cery. Jeśli chodzi o typy cery to możemy być posiadaczami:

  • cery normalnej, przy której sprawdzi się większość produktów
  • cery suchej, która wymaga kremów łagodzących, natłuszczających, nawilżających
  • cery tłustej, która potrzebuje składników o działaniu przeciwzapalnym i ściągającym
  • cery mieszanej, która wymaga pielęgnacji w zależności od strefy suchej lub tłustej.

Krem o dobrym składzie

Istotny będzie też skład kremu. Wybierajmy te, zawierające jak najwięcej substancji odżywczych i naturalnych składników. Im wcześniej pojawia się on na liście składników – tym więcej zawiera dgo dany produkt. Warto wiedzieć też jakich składników unikać. Będą to m.in. trietanolamina, poliakrylamid, SLS, SLES, parabeny.

Krem a wiek skóry

Skóra wraz z wiekiem zmienia swoje potrzeby. Inne produkty będą przeznaczone dla osób w wieku młodzieńczym, a inne dla osób dojrzałych. Takie kremy różnią się między sobą składem i warto wybierać te, które będą dopasowane do naszego wieku.

Jak widać przed wyborem kremy należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Ale warto poświęcić trochę czasu na wybór idealnego kremu. Nasza skóra bardzo szybko odwdzięczy się za taką prawidłową pielęgnację.