Handsome bearded man in casual closing carrying his charming wife on his back outdoors. Happy married couple having fun together on fresh air.

Jak spędzić weekend w Wiśle?

Wisła jest urokliwym miasteczkiem, które od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych sposobów spędzenia wolnego czasu przez Ślązaków. Od zakończenia drugiej wojny światowej rozwijana była głównie jako ośrodek wypoczynkowy dla mieszkańców z Górnego Śląska. Z kolei domy wczasowe dedykowane były zakładom pracy, co dodatkowo sprzyjało wycieczkom tego typu. Jak zatem ciekawie spędzić weekend w Wiśle? Podpowiadamy.

Co warto zobaczyć w Wiśle?

Obowiązkowym punktem każdego turysty, który przyjeżdża do Wisły, powinien być spacer przez deptak. Ulica 1 Maja aż pęka w szwach od ciekawych punktów oraz miejsc do degustacji lokalnego jedzenia. W trakcie letnich weekendów podążają tamtędy tłumy, jednak nie powinno to przeszkadzać w aktywnym wypoczynku. Dobrze jest przejść od skrzyżowania z ulicą Bolesława Prusa aż do ulicy Olimpijskiej. Dzięki temu w łatwy sposób przejdziemy cały rynek z Domem Zdrojowym i fontanną, a także zahaczymy o kościół im. ap. Piotra i Pawła, Aleję Gwiazd Sportu i Pomnik Źródeł Wisły.

Z kolei dla fanów sportu ciekawym miejscem będzie słynna skocznia w Wiśle-Malince imienia Adama Małysza. Jest to obiekt niezwykle kameralny, lecz bardzo ciekawy. Warto jest wjechać na samą górę, ponieważ koszt to zaledwie 10 złotych w dwie strony od osoby, a widoki zapierają dech w piersiach.

Do Wisły zjeżdżają się również piechurzy, którzy uwielbiają odhaczać kolejne szlaki na swoich mapach. Jest w czym wybierać, ponieważ do wyboru mamy, chociażby Główny Szlak Beskidzki, Kubalonka, Stożek czy Trzy Kopce Wiślańskie.

Jeśli lubimy klimat muzeów, w Wiśle uraczymy ich całkiem dużo, jak na tak małe miasteczko. Warto sprawdzić, chociażby Aleję Podań i Legend w Parku Kopczyńskiego, a eksponaty można podziwiać w Galerii Sportowych Trofeów Adama Małysza czy Ochorowiczówce, czyli Muzeum Magicznego Realizmu.

Gdzie zatrzymać się w Wiśle na weekend?

Miasteczko to, mimo swojej małej powierzchni, ma naprawdę dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Możemy tam znaleźć kilka hoteli ze Spa & Wellness z pięknymi widokami na góry, lecz nie tylko. Są także mniejsze apartamenty czy pokoje gościnne. Dzięki dużej rozpiętości cenowej możemy być pewni, że znajdziemy coś dla siebie. Bardziej ekonomiczna wyprawa spowoduje, że prędzej zatrzymamy się w pokoju gościnnym czy małym domku przy skoczni. Jeśli jednak zależy nam na głębokim relaksie to warto skorzystać z ofert hoteli. Będzie to dobry sposób na odpoczynek, jeśli przyjedziemy do Wisły ze swoją drugą połówką czy nawet całą rodziną.