majonez weganski

Jak smakują majonezy wegańskie?

Dieta roślinna staje się coraz bardziej popularna. Wynika to z faktu, że coraz więcej osób chce zadbać o swoje zdrowie. Rezygnacja z mięsa i produktów odzwierzęcych nie oznacza rezygnacja z wielu smacznych dodatków do dań. Przykładem może być majonez wegański, który powszechnie można dostać w większych sklepach, a którego smak jest taki sam jak tradycyjnego.

Jak smakuje majonez wegański?

Majonezy wegańskie różnią się składem od tych tradycyjnych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że produkty te nie zawierają w sobie jajek i żelatyny wieprzowej, czyli odzwierzęcych produktów. Jednak przygotowanie majonezu bez jajek wcale nie musi oznaczać, że będzie on smakował zupełnie inaczej. Majonez wegański przygotowywany jest na bazie roślinnych składników. Często znaleźć można w nim białą fasolę, olej rzepakowy, aquafabę, czyli wodę z gotowania cieciorki. W składzie znajdują się także barwniki naturalne czy lecytyna sojowa, pozwalająca na uzyskanie kremowej konsystencji. Smak wegańskiego majonezu jest kremowy i delikatny. Idealnie komponuje się z sałatkami, dresingiem czy innymi przekąskami. Wybierając majonez, najlepiej kierować się zasadą – im krótszy skład, tym lepiej. 

Dlaczego warto spożywać majonez wegański?

Nie tylko osoby na diecie wegańskiej mogą sięgać po wege majonez. Osoby z alergiami pokarmowymi lub takie, które chcą zadbać o zdrowie, mogą wybierać majonez dietetyczny w formie roślinnej. Dzięki temu zyskają produkt wysokiej jakości, który zadba o ich zdrowie, ale jednocześnie będzie smakował jak tradycyjny. Majonez wegański ma znacznie mniej tłuszczy niż jego tradycyjny odpowiednik. Jest więc zamiennikiem idealnym dla osób na diecie. Odznacza się znacznie mniejszą kalorycznością, dlatego osoby na diecie redukcyjnej powinny śmiało po niego sięgać. Polecany jest dla osób z wysokich cholesterolem, które chcą obniżyć ilość tłuszczu w diecie. Sprawdzą się także w przypadku osób na diecie wątrobowej. Stosowanie zamienników zwierzęcych produktów ma wiele zalet, które pokrywają się po prostu z zaletami diet roślinnych.