Łupież pstry jest nieprzyjemną chorobą skóry, która jest wywoływana przez grzyby drożdżopodobne z rodzaju Malassezia. Powodują one powstawanie na ciele nieestetycznych żółto brunatnych plam, które wymagają odpowiedniego traktowania. Potrzebna jest też właściwa pielęgnacja skóry. To jednak nie wystarczy. Z łupieżem pstrym należy radzić sobie jeszcze innymi sposobami. Chodzi tu o sposoby na leczenie łupieżu pstrego. Z tymi zmianami skórnymi można walczyć poprzez stosowanie kremów na łupież pstry, żeli, wykorzystywaniu domowych metod, ale też poddawaniu się specjalistycznym zabiegom. Istnieje jeszcze inny, łatwy i absolutnie nieinwazyjny sposób na łupież pstry – jest to maść na łupież pstry i to na jej temacie skupimy się w tym artykule. Zobaczmy, co należy wiedzieć o maści na łupież pstry.
Czy warto używać maści na łupież pstry?
Jak najbardziej, warto stosować maści na łupież pstry. Odpowiednio dobrana maść na łupież pstry potrafi zdziałać cuda. Posiada bowiem składniki, które są w stanie wyeliminować przyczyny choroby, a co za tym idzie – również samą chorobę. Jako że wykazuje taką skuteczność, bez wątpienia jest godna polecenia.
Kiedy można używać maści?
W zasadzie od razu, gdy będziemy pewni, że posiadamy zmiany skórne świadczące o łupieżu pstrym. Im szybciej zadziałamy, tym większą skuteczność w tym działaniu osiągniemy. Nigdy jednak nie jest za późno. Jeżeli więc zorientujemy się nawet w dosyć późnej fazie choroby, że chorujemy na łupież pstry, maść bez recepty można zacząć stosować też wtedy. Zadziała zawsze, ale wiadomo, lepiej zacząć działać jak najwcześniej.
Maść na łupież pstry – składniki
• Ketokonazol – skutecznie działa na zahamowanie rozwoju grzyba i jego uśpienie, a w większych stężeniach wpływa na całkowitą eliminację grzyba. Działa również przeciwzapalnie.
• Klotrimazol – posiada rewelacyjne działanie przeciwgrzybicze.
• Pirytionian cynku – jest to niezwykle skuteczna substancja czynna, jeżeli chodzi o walkę z łupieżem pstrym. Doskonale łagodzi zaczerwienienia, eliminuje również świąd. Ponadto ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Jeżeli więc mamy łupież pstry – leczenie? Maść z pirytionianem cynku to świetne rozwiązanie problemu.
• Olej kokosowy – ma działanie przeciwzapalne i łagodzące. Niweluje podrażnienia i odpowiednio odżywia skórę. Ponadto zmiękcza skórę i pielęgnuje ją.
• Olej z czarnej porzeczki – ten naturalny produkt sprzyja gojeniu się, a także działa przeciwzapalnie. Zmniejsza też podrażnienia i zaczerwienienia skóry, jak również poprawia kondycję skóry, wpływając na jej elastyczność.
• Wyciąg z łopianu – w sposób właściwy usuwa zanieczyszczenia ze skóry, nie podrażniając jej przy tym. Dodatkowo łagodzi podrażnienia. Ma też działanie przeciwbakteryjne. Świetnie zwalcza łupież pstry.
• Klimbazol – przeciwdziała rozwojowi grzybów drożdżopodobnych z rodzaju Malassezia, które przyczyniają się do wystąpienia łupieżu pstrego.
• Mocznik – posiada świetne właściwości nawilżające. W dodatku pozwala bezpiecznie złuszczyć martwe komórki skóry. Doskonale spisuje się przy reakcjach alergicznych i podrażnionej skórze.
• Siarczek selenu – ma działanie przeciwdrożdżakowe. Spowalnia też procesy starzenia się skóry.
Jakie efekty uzyskamy dzięki zastosowaniu maści?
Maść na łupież pstry z pewnością pomoże nam zwalczyć chorobę – pozbędziemy się zatem infekcji grzybiczej, a zmiany skórne znikną z powierzchni skóry. W dodatku nie będzie ona podrażniona – przeciwnie: będzie naprawdę zadbana i odpowiednio nawilżona.
Podsumowanie
Jeżeli posiadamy łupież pstry, maść na łupież pstry, która zawiera właściwe składniki, zdecydowanie będzie w stanie pomóc nam zlikwidować chorobę. Nie trzeba więc zastanawiać się, czy warto użyć maść – zdecydowanie warto.
Leave a Reply