pielegnacja wlosow

Jak dbać o włosy: 10 wskazówek jak dbać o włosy, by były zdrowe

W Panasonic dbanie o zdrowie Twoich włosów zawsze było priorytetem, dlatego wraz z opracowaniem suszarki do włosów Panasonic EH-NA98, wyposażonej w innowacyjną technologie Nanoe™ i Double Mineral, przygotowaliśmy prosty i skuteczny przewodnik, jak dbać o Twoje włosy.

1.Zdrowa dieta, zdrowe włosy

Włosy są przedłużeniem naszego ciała, dlatego tak ważna jest zbilansowana dieta zawierająca ryby, mięso, jajka i fasolę. Chcesz wiedzieć jak zagęścić włosy? Zdrowe tłuszcze powinny być na pierwszym miejscu w twoim menu. Awokado, oliwa z oliwek i pokarmy bogate w kwasy omega 3, takie jak siemię lniane, jogurt i twaróg, są koniecznością. Suplementy Omega 3 i te zawierające ekstrakty ze skrzypu i pestek dyni są również świetnym sposobem na zdrowe włosy.

2.H20

Równie ważne jest „utrzymanie nawodnienia” poprzez picie czystej, nieskażonej wody. 8 szklanek wody dziennie (równowartość około 2 litrów) powinno wystarczyć, choć musisz wziąć pod uwagę miejsce zamieszkania, klimat, środowisko, stan zdrowia i swoją aktywność.

3. Kiedy i jak myć włosy

Jak często naprawdę powinnaś myć włosy? Krótka odpowiedź brzmi: „to zależy od rodzaju włosów i stanu zdrowia skóry głowy”. Ogólna zasada mówi, że jeśli masz cienkie włosy, myj je codziennie, ponieważ cienkie włosy szybciej się przetłuszczają. W przypadku włosów średnich, myj je co drugi dzień lub co najmniej trzy razy w tygodniu. Włosy grube, szorstkie lub afro powinny być myte co dwa tygodnie, chyba że dużo ćwiczysz, wtedy najlepiej raz w tygodniu, aby móc usunąć wszelkie nagromadzone zanieczyszczenia lub zatkane mieszki włosowe na skórze głowy. Zawsze używaj szamponu bez siarczanów i nie zapominaj o dobrym masażu skóry głowy.

4.  Prawidłowa pielęgnacja – zafunduj sobie maskę

Znajdź czas w swoim napiętym harmonogramie, aby zafundować sobie maskę głęboko odżywiającą co najmniej raz w tygodniu, ponieważ wygładzi ona i nawilży Twoje włosy. Jest to szczególnie ważne, gdy używasz na włosach gorących narzędzi. Po każdym myciu włosów, nałóż niewielką ilość odżywki i zaczynając od połowy głowy, rozprowadź ją na końcach, a następnie na skórze głowy. Zawsze pozostawiaj ją na co najmniej minutę.

5.Szczotkuj włosy przed myciem

Jeśli chcesz uzyskać naprawdę zdrowe włosy, nigdy nie szczotkuj ich na mokro, wtedy są najbardziej kruche. Szczotkowanie włosów przed myciem przesuwa naturalne oleje w dół włosów i do pasm. Poczekaj z suszeniem włosów, aż wyschną w co najmniej 60% i nie używaj szczotki do układania włosów, dopóki nie wyschną w około 80%. Mądrze wybieraj styl szczotki i nigdy nie używaj plastikowej.

6.Suszyć czy nie suszyć

W Panasonic specjalizujemy się w tym, jak utrzymać zdrowe włosy. Spędziliśmy lata na badaniach i opracowywaniu najnowszej, niesamowitej technologii Nanoe™, która znalazła zastosowanie w naszych najnowszych suszarkach do włosów. Większość współczesnych suszarek do włosów wykorzystuje jony, ale różnica między technologią Nanoe™ a jonami polega na tym, że jony przylegają do powierzchni włosów, natomiast cząsteczki Nanoe™ pomagają wilgoci wnikać bezpośrednio do wnętrza włosa, dzięki czemu włosy pozostają gładkie, lśniące i zdrowe. W Panasonic wiemy, że suszenie włosów suszarką utrzymuje je w zdrowiu i zdecydowanie je zalecamy.

7.Przycinanie włosów, ścinanie loków

Niezależnie od tego, czy Twoje włosy są krótkie, średnie czy długie, powinnaś mieć regularne cięcia, aby utrzymać je w zdrowiu, ale jak często powinnaś faktycznie ciąć włosy? Ogólną zasadą jest podcinanie włosów co 6-8 tygodni, jeżeli chcesz pomóc im rosnąć. Zapobiega to rozdwajaniu się końcówek i pozwala zachować świeży wygląd. W przypadku włosów krótkich, jest to zazwyczaj 2-4 tygodnie, lub włosy zaczynają wyglądać na przerośnięte. Włosy średniej długości to zazwyczaj 8-12 tygodni, a w przypadku włosów długich ważne jest, aby nie zostawiać ich na dłużej niż sześć miesięcy, ponieważ długie włosy są szczególnie podatne na łamanie. Regularne podcinanie pomaga zapobiegać rozdwajaniu się końcówek i zapobiega plątaniu się włosów. Zapewnia również, że loki nie tracą swojego kształtu. Jeśli tak się stanie, to z pewnością należy Ci się strzyżenie.

8.Masaż skóry głowy

Regularne masowanie skóry głowy rozszerza naczynia krwionośne pod skórą, co z kolei sprzyja dalszemu wzrostowi włosów. Może to również zwiększyć grubość włosów poprzez rozciąganie komórek mieszków włosowych. Masowanie stymuluje je do produkcji grubszych włosów, nadając zdrowszy wygląd.

9.Jedwabista drzemka

Spanie na jedwabiu może wydawać się nieco nietypowe, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, jak dbać o swoje włosy, ale gładka powierzchnia jedwabiu zmniejsza tarcie i splątanie. Jest to czystsza powierzchnia do spania, podczas gdy bawełna pozbawi Cię naturalnych olejków, jedwab zamknie wilgoć w środku, utrzymując olejki w nienaruszonym stanie.

10.Oddychaj głęboko

Jak wspomnieliśmy powyżej, włosy są po prostu przedłużeniem ciała, a wszyscy wiemy, co jak negatywny efekt może mieć dla organizmu stres. Nasza ostatnia, ale nie mniej ważna rada, to… nauczyć się medytować. Utrzymanie siebie, swojego ciała i umysłu w dobrej kondycji, sprawi, że włosy będą błyszczące i zdrowe.

Jak w większości przypadków, odpowiednie narzędzia znacznie ułatwiają pracę, więc warto poznać gamę innowacyjnych suszarek i prostownic do włosów Panasonic i odkryć właściwy produkt dla swoich włosów.