Frezarki do paznokci

przez | 18 grudnia, 2019

Frezarki do paznokci są coraz bardziej modnym tematem jaki przewija się zarówno w salonach kosmetycznych ale i przede wszystkim prywatnie. Kobiety nie lubią usuwać hybrydy czy żelu piłowaniem, gdyż po prostu za dużo czasu zajmuje ten zabieg. Aceton jest środkiem, który mocno niszczy płytkę, więc również kobiety jeśli tylko mogą to z niego rezygnują. Frezarki do paznokci zatem stają się wygodne i nawet amatorsko da się ich używać w taki sposób aby nie zniszczyć sobie płytki paznokcia i aby było to bezpieczne. Na rynku kosmetycznym mamy dostępne różnego rodzaju frezarki – są takie typowo domowe o niskiej mocy 10-15W – jednak te nie będą nadawały się do stałej pracy z nimi i nie poradzą sobie na pewno z żelem. Następnie znajdziemy mocniejsze o mocy 35W – tutaj już mamy do czynienia z fajną mocą, która poradzi sobie zarówno z żelem czy akrylożelem. Dalej typowo salonowe i drogie frezarki do paznokci o mocy 65W i więcej. One są już polecane właśnie w salonach szczególnie do bardzo precyzyjnych zabiegów i do pedicure.


Jaką frezarkę wybrać na początek? Zacznij od małej mocy aby nauczyć się pracy z frezarką, poznać jej działanie, przybrać technikę zdejmowania masy żelowej czy hybrydy tak aby było Ci wygodnie i aby szło to sprawnie. Możesz w takim przypadku wybrać moc 10-15W, jednak z pewnością kiedy nauczysz się już obsługi frezarki zechcesz przerzucić się na mocniejszy model. Jaki model w mocy 35W jest warty uwagi? Zdecydowanie polecam frezarki do paznokci od JSDA. Jest to producent, który ma naprawdę dobrej jakości sprzęt, tylko musicie uważać na ewentualne podróbki, których w internecie pełno. Sama posiadam model JSDA JD700 , ale pracowałam również na JSDA JD200 i JD500 i tutaj jeśli chodzi o samą jakość – jest tak samo – każda z nich ma tą samą moc, różnią się jedynie wyglądem i dodatkiem opcji sterowania stopą – tej opcji nie ma model jd200. Kiedy masz już frezarkę, zapomnij o frezach, które są dołączone w komplecie. Owszem na początku możesz się na nich czegoś nauczyć, jednak później polecam zainteresować się frezami ceramicznymi, bądź wolframowymi. One się praktycznie nie zużywają, mają długi czas użytkowania, nie grzeją się i nie parzą płytki paznokcia. Można je dezynfekować i sterylizować.
Co z mocniejszymi frezarkami? Owszem są takie na rynku i również świetnie się sprawdzają. Tu warte zainteresowania są na pewno modele producenta Marathon oraz również wcześniej wspomniany producent JSDA JD105H. Te frezarki mają ogromną moc i nadają się do pedicure i innych skomplikowanych zabiegach podologicznych.


Cechą wspólną zarówno frezarek 35W JSDA jak i tych mocniejszych jest z pewnością to, że w tych wspomnianych modelach rączka jest idealnie dopasowana, skonstruowana, dzięki czemu nie ma efektu drgań. Rączka pracuje płynnie, nie skacze, nie drga, co mogłoby być wielkim utrudnieniem podczas wykonywania precyzyjnego zabiegu. To bardzo ważne aby nie przenosiła ona wibracji, gdyż w innym przypadku łatwo zrobić sobie krzywdę i zaciąć klientkę.


Większość z tych frezarek w kompletach posiada podstawowe zestawy kilku frezów – frezy diamentowe oraz nośnik i nakładki ścierne do manicure. Nakładki niestety szybko się zużywają dlatego warto od razu wybrać do frezarki wspomniany wcześniej frez ceramiczny lub wolframowy czy karbidowy. Taki wystarczy na lata i mimo, że jest droższy to szybko się zwróci, gdyż nakładki trzeba wymieniać bardzo często nawet przy samodzielnym użytkowaniu. Dodatkowo nakładki parzą i łatwo niestety doprowadzić do przepiłowania płytki. Frez ceramiczny daje mimo wszystko większą kontrolę nad wykonywanym zabiegiem.
Jeśli zatem szukasz dobrej jakości frezarki do paznokci to zdecydowanie przyjrzyj się modelom wspomnianym wyżej. Są w naprawdę korzystnych cenach a dzięki nim wykonywanie manicure to czysta przyjemność i duża oszczędność czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *