Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg, polegający na wprowadzeniu barwnika w górne warstwy skóry. Jest on więc zbliżony do tatuażu, choć pigment w jego przypadku umiejscowiony jest płycej. Obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie ze względu na trwałość efektu. Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny? Podpowiadamy. 

Makijaż permanentny – trwałość

Powodem, dla którego wiele osób decyduje się wykonać makijaż permanentny w Jastrzębiu, jest trwałość tego zabiegu. Jest ona uzależniona od rodzaju zastosowanego barwnika, a także wielu innych indywidualnych czynników, jednak zazwyczaj efekt tego zabiegu utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat. Nie jest on więc tak trwały, jak tatuaż i można go usunąć, korzystając z lasera.

Makijaż permanentny – bezpieczeństwo

Makijaż permanentny wykonany w specjalistycznym studiu, takim jak Beauty Center jest bezpieczny dla klienta, o ile nie ma on przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego zabiegu. W gabinetach stosuje się wysokie standardy higieny, a wszystkie narzędzia i przybory są jednorazowe lub poddawane dezynfekcji. Makijaż permanentny wykonywany jest wyłącznie przy zastosowaniu atestowanych barwników.

Makijaż  permanentny – komfort i wygoda

Odpowiednio wykonany makijaż permanentny może skorygować pewne niedoskonałości naszej twarzy, a więc wyrównać linie brwi czy ust, dzięki czemu nie będziemy musieli spędzać wiele czasu podczas wykonywania tradycyjnego makijażu. Niektóre kobiety po wykonaniu tego zabiegu niemal całkowicie rezygnują z codziennego make-upu.

Klientki najczęściej decydują się na makijaż permanentny brwi – to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które mają cienkie i z natury jasne łuki. Dużą popularnością cieszy się także makijaż permanentny podkreślający usta, którego celem jest poprawa czerwieni wargowej.

Makijaż permanentny ma wiele zalet, dlatego na zabieg ten decyduje się coraz więcej kobiet na całym świecie. Warto jednak wykonać go u specjalisty z doświadczeniem, aby mieć pewność, że procedura ta będzie przeprowadzona zgodnie z wszelkimi standardami bezpieczeństwa.