lowienie kapia

Co znajduje się składzie zanęty na karpia?

Karp jest wybredną rybą, którą dość ciężko złowić. Dzieje się tak, ponieważ ma pożywienia pod dostatkiem. Czy wiesz, że zanęty na karpia mają wieloskładnikowy skład? Chcesz wiedzieć, co dokładnie zawierają? Od czego zależy skuteczność zanęty karpiowej? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, co należy do składników podstawowych, jakie wypełniacze i dodatki są stosowane. Dzięki tej wiedzy wybierzesz produkt, który zapewni Ci skuteczne połowy.

Z czego najczęściej składa się zanęta karpiowa?

Zanęty składają się z bazy i wypełniaczy oraz składników smużących, pobudzających, zapachowych, smakowych i ruszających (owady), przy czym baza i wypełniacze to około ? objętości zanęty. Pozostała część to wszelkie dodatki.

  • Do składu bazy należy zaliczyć: mielone suchary, bułkę tartą, suche pieczywo.
  • Funkcję wypełniacza pełni: ziemia z kretowiska, żwir, mąka: kukurydziana i jęczmienna, glina, piasek, kasza: manna, kukurydziana i jęczmienna.
  • Składniki smużące są następujące: mączka mięsno-kostna, mleko w proszku, kreda, torf.
  • Składniki pobudzające to: płatki owsiane, pestki słonecznika, otręby, orzechy arachidowe, siemię lniane.
  • W skład składników zapachowych należy zaliczyć: koper włoski, kolendrę, kozieradkę, wanilię, nostrzyk, kminek, olejki eteryczne.
  • Dodatkami smakowymi są: cukier puder, przyprawy piernikowe, kakao, goździki, melasa, biszkopty.
  • Składniki ruszające to: mieszanka białych i kompostowych owadów, ochotki, wody z łowiska.

Wysokiej jakości zanęty karpiowe z wyselekcjonowanych składników dostępne są w sklepie karpiowym RK Baits.

Czym charakteryzuje się skuteczne zanęty karpiowe?

Ze względu na dużą ilość pożywienia, karpie są rybami wybrednymi. Z tego powodu tworzone są wieloskładnikowe zanęty, np. w postaci kulek proteinowych. Baza produktów jest sypka. Do niej dodawane są ziarna i ciasta, nadające zanęcie aromatu. Skuteczność produktów zapewnia się dzięki odpowiedniemu zapachowi i kolorystyce. Muszą być one na tyle intensywne, aby karp się nimi zainteresował. Szczególnie istotna jest konsystencja, ponieważ tworzy ona swojego rodzaju warstwę na właściwej przynęcie. Odpowiedni dobór zanęty to podstawa udanych połowów karpia, niezależnie od tego, w jakim miejscu się one odbywają. To od wyselekcjonowanych produktów zależy przyciągnięcie i utrzymanie ryby.